Strona główna Projekty współpracy

Projekty współpracy

PROJEKT WSPÓŁPRACY MIĘDZYREGIONALNEJ "ZŁOTA ŁUSKA" 18/03/2019

Projekt współpracy międzyregionalnej „Złota Łuska” realizowany jest przez 5 grup RLGD/LGD, które mają wspólnie wypracowany cel, którym jest „Wsparcie na rzecz rozwoju sektora rybackiego poprzez podjęcie działań mających na celu zachowanie tradycji lokalnych na obszarach rybackich i popularyzację spożycia ryb słodkowodnych”. Dzięki realizacji szkoleń i konferencji podniesiony zostanie poziom wiedzy przedstawicieli sektora rybackiego i społecznego na temat popularyzacji produktów rybnych oraz podjęcie działań mających na celu zachowanie tradycji lokalnych i zwiększenie spożycia zdrowych ryb słodkowodnych. Rezultatem działań wynikającym z realizacji planowanego projektu współpracy będzie stałe podnoszenie wiedzy w celu popularyzacji spożycia ryb słodkowodnych oraz oznakowania miejsc i obiektów serwujących dania rybne z lokalnych hodowli. W tym celu stworzony zostanie „Lubelsko - Podkarpacki Szlak Karpia”, który będzie źródłem aktualnej wiedzy o miejscach, w których serwowane są potrawy z ryb zarówno dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających tereny Wschodniej Polski. Promocyjnym działaniem będzie również realizacja filmu promującego zarówno szlak karpia jak i gospodarstwa rybackie z terenów województwa podkarpackiego i lubelskiego. Wspomniany film ukaże tradycje i zwyczaje kultywowane od pokoleń w gospodarstwach rybackich. Ponadto wydana zostanie ulotka z mapą „Lubelsko - Podkarpackiego Szlaku Karpia”, która będzie rozdawana uczestnikom wydarzeń promocyjnych i podmiotom oznaczonym znakiem „Złota Łuska”. Do promocji spożycia ryb pochodzących z gospodarstw rybackich naszych rybaków posłuży również wydany przewodnik kulinarny z przepisami na potrawy rybne pochodzące z grup rybackich biorących udział w realizacji projektu współpracy międzyregionalnej „Złota Łuska”.  

Zarówno wydarzenia szkoleniowe, promocyjne jak i wizyty studyjne organizowane przez każdą LGD będą miały na celu zwiększenie zapotrzebowania spożycia potraw z ryb oraz zachęcenia, by tradycja i zwyczaje rybackie trwały w lokalnej społeczności w sposób nieprzerwany.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:

  1. Dwudniowa konferencja oraz imprezy promujące sektor rybacki na obszarze LGR "PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ",
  2. Konferencja i wizyta studyjna na obszarze LGR "BIELSKA KRAINA",
  3. Edukacyjne pokazy kulinarne oraz wizyta studyjna na obszarze RLGD "ROZTOCZE",
  4. Konferencja i wizyta studyjna na obszarze LGD "OWOCOWY SZLAK”,
  5. Konferencja i wizyta studyjna na obszarze LGR "W DOLINIE TYŚMIENICY I WIEPRZA",
  6. Materiały promocyjne i reklamowe.

 

wstecz

Kontakt:

Biuro Stowarzyszenia
ul. M. Reja 7
39-460 Nowa Dęba
tel :  15 814 21 97

NIP: 8672207668 REGON:180530965

Zapraszamy:

Pn. - Pt.  7 ºº- 15 ºº *

* Po telefonicznym uzgodnieniu możliwość konsultacji w wygodnym dla Państwa terminie !!

Nr rachunku: 96 9434 1083 2003 1300 0882 0001

Napisz do nas

OBSZARY DZIAŁANIA

Gmina Baranów Sandomierski

baranowsandomierski.pl

Gmina Bojanów

bojanow.pl

Gmina Dzikowiec

http://gminadzikowiec.pl/

Gmina Gorzyce

http://www.gminagorzyce.pl/

Gmina Grębów

grebow.com.pl 

Gmina Janów Lubelski

www.janowlubelski.pl

Gmina Kolbuszowa

www.kolbuszowa.pl

Gmina Modliborzyce

www.modliborzyce.pl

Gmina Nowa Dęba

nowadeba.pl

Gmina Potok Wielki

www.potokwielki.pl

Gmina Radomyśl nad Sanem

www.radomysl.pl

Gmina Zaklików

www.zaklikow.pl

Gmina Zaleszany

www.zaleszany.pl

 

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” realizuje Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego na lata 2014-2020

   

Realizacja:Ideo CMS Edito Powered by: