Strona główna O stowarzyszeniu

O stowarzyszeniu

Zarząd Stowarzyszenia LGR Puszczy Sandomierskiej:

1.       Wiesław Ordon – Prezes Zarządu

2.       Leszek Surdy – Wiceprezes Zarządu

3.       Jan Brzozowski – Wiceprezes Zarządu

4.       Zofia Kruk – Sekretarz Zarządu

5.       Adam Kuziora - Członek Zarządu

6.        Marek Gil - Członek Zarządu

7.       Krzysztof Czusz - Członek Zarządu

Dyrektor Biura LGR:                   Marcin Flis

Działania związane z założeniem LGR, a następnie opracowaniem LSROR, zainicjowane były przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba - Wiesława Ordona, poprzez zorganizowanie spotkania informacyjnego dotyczącego opracowania wspólnej, partnerskiej inicjatywy dotyczącej rozwoju obszarów rybackich. Spotkanie to odbyło się w dniu 10 czerwca 2009 r. w Nowej Dębie i uczestniczyli w nim przedstawiciele sąsiednich samorządów oraz osoby zajmujące się chowem i hodowlą ryb oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie tj. Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Rzeszowie p. Mariusz Bednarz oraz p. Piotr Karnas zajmujący się wdrażaniem Osi 4 PO Ryby na obszarze woj. Podkarpackiego, liderzy organizacji społecznych zainteresowanych uczestnictwem w LSROR. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przedstawili założenia programu PO Ryby, zachęcając do organizacji partnerstwa gmin, podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych. Spotkanie to rozpoczęło również proces budowy partnerstwa organizacji i instytucji z terenu przyszłego działania LGR.

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” zostało zarejestrowane 21 grudnia 2009 r. Terenem działania LGR początkowo był obszar pięciu sąsiadujących ze sobą gmin: Baranowa Sandomierskiego, Bojanowa, Dzikowca, Grębowa, Nowej Dęby. Gminy te położone są w północnej części Województwa Podkarpackiego na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej i stanowią spójny, powiązany ze sobą terytorialnie, przyrodniczo, gospodarczo, kulturalnie, a także historycznie obszar, którego mieszkańcy i lokalne instytucje ściśle współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach, ze szczególnym wskazaniem na rozwijający się sektor rybacki. W 2011 roku Stowarzyszenie podpisało z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi umowę dotyczącą realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Obszaru Rybackiego.

Od 2015 roku LGR Puszczy Sandomierskiej obejmuje obszar 13 gmin położonych na pograniczu Podkarpacia i Lubelszczyzny, są to gminy: Kolbuszowa, Dzikowiec, Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Grębów, Gorzyce, Bojanów, Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Zaklików, Potok Wielki, Modliborzyce, Janów Lubelski.

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej"  jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach  niezarobkowych mającym na celu:

1. Działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów tradycyjnie związanych z chowem i hodowlą ryb.
  2. Opracowanie i realizację Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich w rozumieniu ustawy z dnia 3 kwietnia 2009 r. o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Rybackiego.
  3. Aktywizowanie społeczności lokalnych do wzięcia udziału w procesie zrównoważonego rozwoju obszarów zależnych od rybactwa, leżących na obszarze Lokalnej Grupy Rybackiej.
  4. Pozyskiwanie partnerów oraz innych źródeł finansowania działań Stowarzyszenia oraz przygotowywanie i realizacja innych projektów współfinansowanych w ramach programów pomocowych oraz innych środków Unii Europejskiej.
  5. Promocja obszarów tradycyjnie związanych z chowem i hodowlą ryb oraz gmin położonych na obszarze działania LGR.
  6. Organizowanie szkoleń, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i rozwój przedsiębiorczości.
  7. Podnoszenie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa przez rozwój turystyki i małej infrastruktury.
  8. Regeneracja osad i wiosek z głęboko zakorzenioną działalnością związaną z chowem i hodowlą ryb.
  9. Podejmowanie i wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska.
  10. Kształtowanie postaw otwartych na wiedzę i innowacje.
  11. Integrację mieszkańców obszaru LGR.
  12. Wspieranie rozbudowy infrastruktury służącej rozwojowi LGR.
  13. Promocja i rozwój gmin tworzących LGR.
  14. Propagowanie rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży.
  15. Propagowanie idei zdrowego rozwoju życia.
  16. Wspieranie akcji charytatywnych.

Kontakt:

Biuro Stowarzyszenia
ul. M. Reja 7
39-460 Nowa Dęba
tel :  15 814 21 97

NIP: 8672207668 REGON:180530965

Zapraszamy:

Pn. - Pt.  7 ºº- 15 ºº *

* Po telefonicznym uzgodnieniu możliwość konsultacji w wygodnym dla Państwa terminie !!

Nr rachunku: 96 9434 1083 2003 1300 0882 0001

www.zaklikow.pl

Gmina Zaleszany

www.zaleszany.pl