Strona główna Aktualności

Aktualności

Wizyta studyjna na Węgrzech 19/06/2012

W dniach 14-17 czerwca 2012  w ramach środka 4.2 ”Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i  międzynarodowej” grupa 10 osób z ramienia LGR Puszczy Sandomierskiej uczestniczyła w wyjeździe studyjnym na Węgry.  Organizatorem wyjazdu, w którym udział wzięły 44 osoby z 7 LGR było Stowarzyszenie LGR Bielska Kraina.

Celem wizyty było m.in. nawiązanie współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej, poszerzenie wiedzy, wymiana informacji i doświadczeń, wzajemna promocja.

Podczas pobytu uczestnicy zwiedzili Budapeszt (Plac Bohaterów, Parlament, Góra Gellerta), Eger oraz mieli możliwość obejrzeć najstarszy staw na Węgrzech w miejscowości  Tata. Ponadto w programie znalazła się konferencja rybacka w  Instytucie Rybactwa i Akwakultury  w Szarvas, gdzie omówiono systemy hodowli ryb w zamkniętych obiegach wody i stawach . Po konferencji uczestnicy zwiedzili intensywną hodowlę suma afrykańskiego oraz jedyny na Węgrzech zakład produkujący pasze dla ryb. Grupa gościła także  w gospodarstwach rybackich  Borbély Gyula, gdzie  hoduje się m.in. morską rybę baramundi  oraz w gospodarstwie w Szeged.

Podczas pobytu nie zabrakło węgierskiej kuchni oraz potraw z ryb. Uczestnicy degustowali m.in.: zupę rybną z karpia, filety z karpia, chipsy z karpia, smażone baramundi.

wstecz

Kontakt:

Biuro Stowarzyszenia
ul. M. Reja 7
39-460 Nowa Dęba
tel :  15 814 21 97

NIP: 8672207668 REGON:180530965

Zapraszamy:

Pn. - Pt.  7 ºº- 15 ºº *

* Po telefonicznym uzgodnieniu możliwość konsultacji w wygodnym dla Państwa terminie !!

Nr rachunku: 96 9434 1083 2003 1300 0882 0001

Napisz do nas

OBSZARY DZIAŁANIA

Gmina Baranów Sandomierski

baranowsandomierski.pl

Gmina Bojanów

bojanow.pl

Gmina Dzikowiec

http://gminadzikowiec.pl/

Gmina Gorzyce

http://www.gminagorzyce.pl/

Gmina Grębów

grebow.com.pl 

Gmina Janów Lubelski

www.janowlubelski.pl

Gmina Kolbuszowa

www.kolbuszowa.pl

Gmina Modliborzyce

www.modliborzyce.pl

Gmina Nowa Dęba

nowadeba.pl

Gmina Potok Wielki

www.potokwielki.pl

Gmina Radomyśl nad Sanem

www.radomysl.pl

Gmina Zaklików

www.zaklikow.pl

Gmina Zaleszany

www.zaleszany.pl

 

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” realizuje Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego na lata 2014-2020

   

Realizacja:Ideo CMS Edito Powered by: